smate.sk

lemon blog

Zbohom opera

| 4 Comments

Prehliadač opera som začal používať v roku 2002 vo verzii 6. Prestal v roku 2009 vo verzii 10. Prečo? Operu som mal (a stále mám) rád. Dôvod pre zmenu je presne ten istý, pre ktorý som operu začal používať. Rýchlosť. Moja opera v Ubuntu linuxe je strašným spôsobom spomalená. Viem, chyba je na strane prijímača, ale popravde sa mi to nechce opravovať. A aj fungujúca verzia má nedostatky napr. pri flashi alebo rýchlosti javascriptu. Prešiel som na Firefox 3.5 a čakám na oficiálny Chrome.

Zistenie 1

Firefox je flexibilný prehliadač. Nič nové pre vás, novinka pre mňa. Po nainštalovaní niekoľkých pluginov dá celkom pohodlne používať. Dokáže sa prispôsobiť návykom z opery. Vďaka pluginom toho dokáže ešte omnoho viac.. A bonus je, že od verzie 3.5 je veľmi rýchly.

Zistenie 2

Google chrome sa mi páči čoraz viac. Jednoduchosť a rýchlosť sú heslá pre moderný prehliadač!

Zistenie 3

Myslel som si, že nikdy nedokážem používať pre browsovanie Firefox. Dokážem. (yes, we can) Smrť predsudkom!

Záver

Ešte sa stále sa mi nepodarilo úplne nahradiť všetky mnou používane vlastnosti opery. Ak poznáte plugin do Firefoxu, ktorý dokáže niečo podobné ako notes v opere, budem rád, ak si jeho názov nenecháte pre seba.  PS. Operu stále používam v mobile :)

4 Comments

  1. Nemám sice notes pořádně prozkoumané, ale tento addon by mohl být něco pro tebe > https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/427

  2. ja pouzivam firefox stale , a myslim ze je naj browser . ked das pluginy tak si ho tak prisposobis ze iny prehliadac webu nepotrebujes . Vyhoda firefoxu je taktiez perfektne stahovanie multimedii z webu a ine . Mne osobne opera nikdy neposkytla to co firefox .

  3. @PetrTwo [1] vdaka je to presne to co som hladal

  4. Nebude to s tym Firefoxom len placebo efekt?
    http://odborny.blog.root.cz/2009/10/jaktoze-uzivatele-firefoxu-jeste-nezesileli/
    Nebude problem v Opere len v prebujnenom profile, ci zaplnenej cache?

Leave a Reply

Required fields are marked *.