smate.sk

lemon blog

Dali sme mu, …, prezidentovi

| 1 Comment

Náš prezident hlavy štátu alebo jednoduchšie starý ujo bude vykonávať svoju funkciu až do roku 2014. Treba povedať, že to nie je žiadna katastrofa. Vybrali sme (ste) si síce to horšie, ale prezident nemá žiadnu reálnu moc (našťastie). Ivan Gašparovič už viackrát dokázal, že nie je ochotný (a možno ani schopný) prejavovať svoje názory na zásadne otázky. A prezident bez názorov je neškodný prezident.
gasparovic & trubac
Iste, od pretekára a fujaristu nemožno očakávať exkurzy do sféry metafyziky. To by bolo priveľa. Hlavne keď zoberieme do úvahy jeho hlavných podporovateľov, Fica a Slotu. Je však oprávnene chcieť od prezidenta, aby sa ako reprezentant krajiny navonok i do vnútra, správal reprezentatívne. Shooty si síce myslí: “pán prezident je slušný človek – na verejnosti zvykne na politických oponentov používať maximálne tak slovo chuj.“, to čo nám prezident ukázal na volebnej párty po druhom kole volieb bolo pre mňa už priveľa (Dali sme im, boha, novinárom.). Nedá mi ešte nespomenúť jeho delenie občanov na dobrých (rozumej Slovákov) a zlých (Maďarov).

Ako som už spomenul, nie je to katastrofa. Beznázorový aj keď vulgárny prezident je neškodný. A v roku 2014 už možno aj bezzubý. Omnoho omnoho horšie je, že vo vláde je nahnevaný populista Fico a jeho partnermi sú Slota a Mečiar. Parlamentné voľby sa blížia, dajme im, …, politikom!

One Comment

Leave a Reply

Required fields are marked *.