smate.sk

lemon blog

Aké rozšírenia pre Chrome

| 3 Comments

Ako som nedávno písal, zmenil som prehliadač. Operu som nahradil prehliadačom Goole Chrome. A aj napriek tomu, že som dnes otestoval novú prepracovanú operu 10.5, ktorá je fakt super, ostávam pri Chrome. Pre odôvodnenie použijem argument firefoxistov – opera nemá extensions. Toto odôvodnenie som nikdy nemal rád, ale teraz som konečne pochopil o čom..

Chrome podporuje extensions (rozšírenia) už dlhšiu dobu. Aké sú moje 3 najobľúbenejšie?

prevziat.png

One number

link
Pôvodne som používal samostatné upozorňovače pre rôzne služby googlu. Samozrejme fungovalo to fajn. One number však integruje gmail, reader a wave. Ale hlavne nezaberá miesto v toolbare.
prevziat-2.png

Chromed Bird

link
Toto je veľmi podarený klient pre twitter. Dokáže takmer všetko čo potrebujete, reply, retweet, atď. Ponúka rôzne služby na skracovanie URL.
prevziat-1.png

Unofficial Google Tasks

link
Pekné a jednoduché. Je dobré mať TODO list nadosah.

PS: Vie niekto ako presne by mal fungovat ballot screen? Včera kúpeny toshiba notebook s windows 7 nič také nemal. (áno, viem si stiahnuť prehliadač aj sám, akurát som to chcel vidieť)

3 Comments

  1. Ballot screen sa ti stiahne vo forme aktualizácie – na ploche budeš mať odkaz na výber prehliadača (nie som si istý, či to nie je podmienené nastavením IE ako východzieho). Aj keď si kúpil win včera, tak win 7 na ňom nebol na 99% so všetkými aktualizáciami, predsa len leží na skladoch už dlhšie.

  2. Ešte k rozšíreniam: One number je fajn, ale mailom mám 6 (1 gmail + 5 na google apps), preto mi viac vyhovuje “Google Mail Checker Plus” a “Google reader checker” samostatne. Mail checker plus dokáže totiž kontrolovať maily aj na vlastných doménach (na google apps).

    Inak moje 3 naj rozšírenia (okrem spomenutého mail checker plus): AdThwart (blokovač reklám), SmoothScroll (plynulejšie scrollovanie na stránkach), Mouse Stroke (myšie gestá).

  3. Tak tak, najlepšie sú Firefox a Chrome a nielen preto, že majú množstvo užitočných doplnkov.

Leave a Reply

Required fields are marked *.


3 + nineteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.